LG’nin Yeni Akıllı Saatleri Yolda

Uzun bir süredir akıllı saat pazarında sessiz kalan LG’nin birçok modelle bu sessizliği bozacağı ortaya çıktı.

Giyilebilir teknoloji pazarında bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan LG en son olarak LG G Watch Urbane 2 LTE modeli ile akıllı saat pazarında bir problem yaşamıştı. Bunun ardından geçtiğimiz Eylül ayında Huawei ve Motorola ile birlikte LG‘nin de bundan böyle akıllı saat çıkarmayacağı iddia edilmişti. Ancak gelen yeni haberler LG’nin yeni akıllı saatlerin peşinde olduğunu gösterdi.

Bunu da Oku : LG G Watch Urbane 2 LTE Satışa Sunuldu

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi‘nden gelen bilgilere göre Koreli teknoloji üreticisi yakın gelecek yeni akıllı saat modelleri ile karşımıza çıkacak. Buradan dökülen bilgilerede LG’nin Watch Style, Watch Pro, Watch Sole ve Watch Force ismi ile 4 farklı model duyuracağı yer alıyor. Bu modellerin ise Apple ve Samsung’da olduğu gibi aynı donanım üzerinden 4 farklı versiyon olarak geleceği tahmin ediliyor.

lg-yeni-akilli-saat

Bununla birlikte Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nden gelen diğer bir bilgi ise LG’nin  giyilebilir ödeme sistemi LG Watch Pay‘in de artık hayatımıza gireceği. Akıllı telefonlarda yer alıp almayacağı bilinmese de adından akıllı saatlerde kullanılacağı anlaşılan LG Watch Pay akıllı saat pazarında Samsung Pay ve Apple Pay gibi servislerin karşısına çıkacak.

LG’nin yeni akıllı saatleri ve akıllı saatleri için geliştirdiği ödeme sistemi LG Watch Pay‘in ne zaman duyurulacağı ve karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor. LG‘nin 2016 yılı bitmeden yeni ürünleri hakkında bir açıklama yapması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.