Sağlık takibinde son nokta Bio-Processor

Samsung, giyilebilir teknoloji ürünlerinde çıtayı bir adım yukarıya çekerek Bio-Processor isimli cihazını duyurdu.

Giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda zirveye oynayan Samsung, artık sağlık cihazlarının nabız ölçmekten öteye gitmesi gerektiğine inanarak uzun süredir çeşitli geliştirmeler üzerinde çalışıyordu. Bio Processor adı verilen ürün ile Samsung artık vücutla ilgili bir çok sağlık ölçümünü ve verisini içinde barındırabilecek.

Samsung, sağlık takip cihazları konusunda rakiplerinden bir adım öne çıkmaya hazırlanıyor. Firma, giyilebilir teknoloji ürünlerinin yaptığı sağlık takip özelliklerini bir adım daha ileriye taşıyarak bu konudaki ilk adımı atan firma olmayı başardı. Samsung’un giyilebilir ürünlerinden biri ile entegre çalışması beklenen Bio-Processor, şirketin yaptığı açıklamalara göre farklı marka ürünlerle de entegre çalışabilir. Bu konuda şirket yetkilileri net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Güney Kore menşeili şirketin bu ürünü çıkarara yeni sağlık ürünlerinin çıkış tarihlerini ön plana çekmek istediği de gelen haberler arasında…

Bunu da Oku: Google, Sağlık Odaklı Akıllı Bileklik Geliştiriyor!

Şu anda sağlık takip cihazı olarak satılan ürünlerin büyük bir kısmı kullanıcıların beklentilerini karşılamaktan çok uzak görünüyor. Samsung‘un bu adımına en yakın çalışmanın Apple Watch‘un vücuda takılacak sensörlerle ilgili bir çalışmasıydı ancak bu çalışmanın sonucu sadece kalp atış hızı ölçmeye yarayan entegre sensörler gibi basit bir özellik olmuştu.

Bio-Processor ile Samsung vücuda yerleştirilecek sensörlerle vücut yağ oranını, iskelet kas kütlesini, deri sıcaklığını, stres seviyesini veya kalp atış sıklığını ölçmeyi amaçlıyor. Samsung Bio-Processor adını taşıyan bu yonganın 2016 yılının ilk yarısında satışa çıkması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

4 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.