Microsoft Android Wear’a Klavye Geliştirdi

Microsoft Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saatler için bir klavye uygulaması geliştirdiğini duyurdu. Kısa süre içerisinde Play Store’da yayınlanacak olan uygulama harflerin çizilerek oluşturulmasını sağlıyor.

Teknoloji devi Microsoft giyilebilir teknoloji ürünleri içerisine adım atmasa da bu alandan da geri kalmadı. Kendi işi olan yazılım alanı ile giyilebilir teknoloji ürünlerine giriş yapan Microsoft, Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saatler için bir klavye uygulaması geliştirdiğini duyurdu.

Microsoft‘un yapmış olduğu duyuruda uygulama klavyeden ziyade klavye prototipi olarak adlandırılmış durumda. Bunun sebebi ise hem uygulamanın tam yayınlanmamış olması hem de uygulamada tuşların yer aldığı bir klavye yerine harflerin kullanıcı tarafından çizilerek oluşturulduğu bir ekranın yer alması.

Analog Keyboard olarak adlandırılan bu klavye 320 x 320 piksel çözünürlük tüm kare tasarımlı akıllı saatleri destekliyor. Bunun yanında Moto 360 gibi yuvarlak ekrana sahip akıllı saatleri de destekleyen uygulama kısa süre içerisinde Android Wear için Google Play Store‘da ki yerini alacak. Microsoft uygulamayı şimdiden denemek isteyenler için de indirilmeye hazır bekletiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.