Asus ZenWatch Android 5.1.1 Lollipop’a Kavuştu!

Asus geçtiğimiz günlerde yaptığı bir güncelleme ile Android 5.1.1 Lollipop sürümünü akıllı saati ZenWatch’a getirdi. Asus ZenWatch bu güncelleme ile Lollipop’a kavuşan ikinci akıllı saat oldu.

Mayıs ayı ile birlikte giyilebilir teknolojilerde hareketli günler geçiren Asus henüz içine kapanmış değil. Bir Asus ZenWatch 2 bir Asus ZenWatch diyen firma geçtiğimiz günlerde ZenWatch 2 için çıkış tarihi hakkında bir yanlışı düzeltmiş, ZenWatch için ise iki farklı uygulamasını güncellemişti. Firmadan gelen yeni haber ise ZenWatch ve kullanıcılarını ilgilendirirken akıllı saatin Android 5.1.1 Lollipop sürümüne kavuştuğu açıklandı.

Bunu da Oku : Asus ZenWatch’a Yeni Özellikler Geldi!

Akıllı saatlerde de mobil cihazlar gibi güncelleme ve destek problemi mevcutken Android 5.1.1 Lollipop sürümüne geçen ilk akıllı saat LG Watch Urbane olmuştu. Asus ZenWach’ın da güncellenerek bu versiyona geçmesi Asus’un saatine ve kullanıcılarına verdiği önemi gösterirken Asus ZenWatch‘ı da Lollipop güncellemesi alan ikinci akıllı saat yaptı.

zenwatch_5_1_1-1431780322

Asus ZenWatch aldığı bu güncelleme ile Android Wear sürümünü de 1.1.1.1910765 sürümüne yükseltirken Android Wear’ın daha önce açıklanan açık uygulamalar, WiFi ve emoji desteği gibi yenilikler de Asus ZenWatch‘a gelmiş oldu. Ancak burada Asus ZenWatch’ın WiFi donanımı olmadığı için akıllı saat bu özelliği kullanamayacak.

Bunu da Oku : Android Wear Güncellendi!

Yapılan güncelleme ise ilerleyen günlerde tüm Asus ZenWatch sahiplerine gelecekken kullanıcılar güncellemeyi akıllı saatleri üzerinden Ayarlar > Hakkında > Sistem Güncellemeleri şeklinde kontrol edebilecekler.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.