Microsoft Band Golf Takibi Özelliğine Kavuştu!

Microsoft akıllı bilekliği Band için yapmış olduğu son güncelleme ile akıllı bilekliğine Golf takibi özelliğini eklediğini duyurdu. Golf özelliği GPS ile birlikte kullanılabiliyor. 

Aktivite takipçisi pazarında Fitbit ve Jawbone’un birçok ürünü kullanıcılara Golf oyununda yardımcı olarak görev alabiliyor. Bu ürünler kullanıcılara topa vuruş hızını ve topun gittiği mesafeyi sunarken GPS yardımı ile de oyunun nerede olduğunu kolaylıkla gösterebiliyor.

Microsoft‘ta akıllı bilekliği Band için yapmış olduğu bir güncelleme ile Band‘e Fitbit ve Jawbone’da olduğu gibi bir Golf takibi özelliği eklediğini duyurdu. Microsoft Band kullanıcıları böylece vuruşları ve vuruş mesafeleri gibi bilgilerini akıllı telefonlarından Health uygulamasından takip edebilecek.

Golf takibi özelliğinde TaylorMade isimli bir firma ile işbirliği yapan Microsoft‘un akıllı bilekliğinde bu özelliği kullanmak ise önce Golf sahasını seçmekle başlıyor. Seçimin ardından oyuna başlayan kullanıcılar vuruş hızını, topun mesafesini, oyun içerisinde atılan adımı, yakılan kaloriyi ve geçen süreyi görebiliyor. Buradan vuruşlar ve mesafeler için karşılaştırmaları bilgiler de sunan Golf takip özelliği kullanıcının Golf yeteneğini de geliştirmeye yönelik adımlar uygulayabiliyor.

Microsoft’un hem etkili hem de geliştirici bir şekilde tasarladığı Golf takip özelliği gelecek hafta itibari ile tüm Microsoft Band kullanıcılarına sunulacak.

mavi_indir

 

 

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.