Microsoft HoloLens ile Pokemon Go Keyfi

Microsoft’un sanal ve artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens de son zamanların çılgınlığı Pokemon Go oyunundan nasibini aldı.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile mobil alanda bir çağ başlatan Pokemon Go oyunu geçtiğimiz günlerde geliştirici firma Niantic CEO’su John Hanke tarafından yapılan bir açıklama ile sanal gerçeklik gözlüklerine de gelebileceğinin sinyalini vermişti.

Bunu da Oku : Pokemon Go Sanal Gerçekliğe Geliyor!

Bu açıklamanın ardından hem sanal gerçeklik gözlüğü üretici firmaları hem de sanal gerçeklik geliştiricileri hemen kolları sıvamış ve ilk olarak HoloLens için bir duyum gelmişti. Bu duyum resmi bir haber dönmedi ancak Paul Nguyen ve Elmer Morales isimli iki geliştirici Pokemon Go, HoloLens‘te olsa nasıl olurdu başlıklı bir çalışma hazırladı.

Geliştiricilerin verdiği bilgilere göre hazırlanan Pokemon Go çalışması yaklaşık 2 gün sürmüş. Yukarıda bulunan videodan HoloLens ile yapılan Pokemon avını izleyebilir ve Pokemon Go oyununun sanal gerçeklikte nasıl olacağı hakkında bir bilgi edinebilirsiniz. Pikachu ve arkadaşlarının yapmış olduğu hareketler sizi gülümsetecektir.

Pokemon Go oyunu henüz tüm uygulama mağazalarında yer almazken bakalım sanal gerçeklik gözlükleri için Nintendo ve geliştirici firma Niantic‘ten bir adım gelecekmi. Beklenen adımın gelmemesi halinde başta HoloLens ile Microsoft olmak üzere Oculus Rift ile Facebook ve HTC Vive ile HTC ve Valve gibi firmalar kendileri Pokemon Go için bir adım atacakmı bekleyip göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.