Motorola Moto 360 Dün Tanıtıldı, Bugün Bitti

Yuvarlak ekranı ile haftalardır merakla beklenen akıllı saat Motorola Moto 360 dün IFA 2014 etkinliğinde tanıtıldı. Bir çok özelliği ve tasarımı ile dikkat çeken Moto 360 bugün Motorola da dahil olmak üzere stokları tüketti. 

Motorola‘nın yuvarlak ekranı ile ilgiyi üstüne çektiği akıllı saati Moto 360 resmi olarak dün IFA 2014 etkinliğinde görücüye çıktı. Tasarımı ile ön plana çıkan Moto 360 Android Wear işletim sistemi ile birlikte kişisel asistan ve aktivite takipçisi olarak görev yapıyor.

Sesli asistan

Sesli komutlar ile çalışabilen Moto 360, 320 x 290 piksel çözünürlüğünde ve 1.56 inç büyüklüğündeki Gorilla Glass 3 ekranı ile Android 4.3 ve üzeri tüm akıllı cihazların arama yapma ve cevaplama, mesaj trafiğini yönetme ve internette dolaşma gibi özelliklerini kullanma imaknı tanıyor. Ayrıca bu ekran suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası olan IP67‘de sahip.

moto 360 1

Moto 360 üzerine bulunan dahili pedometre sayesinde kullanıcının kalp ritimlerini ölçebilirken, bu verileri de kendi depolama alanında saklayabiliyor.  Buradaki verilere göre de size gün içerisinde yapmanız gereken egzersizleri bildiriyor ve yapılan aktivitelerin kontrolünü sağlıyor.

Kablosuz şarj

Teknik özellikler bakımından da gayet iyi bir konumda bulunan Moto 360, TI OMAP 3 işlemci, 512 MB Ram ve 4 GB depolama alanı sunuyor. Dahili olarak üzerinde iki adet mikrofun bulunan Moto 360, bildirimler için bir de titreşim motoruna sahip. 320 mAh gücünde bir pilden can alacak olan Moto 360 bu pili kablosuz olarak şarj edebilme özelliğine de sahip.

moto 360 3

Dün çıktı, bugün bitti!

Motorola Moto 360, dün yapılan tanıtımın ardından 250 dolarlık fiyat etiketi ile ABD’de satışa sunulmuştu. Yarım gün içerisinde tüm stokların tüketen Moto 360, üreticisi Motorola’ nın da stoklarında kalmadı. Bunun üzerine sadece stokların tükendiğini belirten Motorola, ürünün satış sayısı hakkında ise henüz bir bilgi vermedi. 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.