MSI, HP ve Alienware, HTC Vive için Hazır!

HTC’nin ön sipariş ile satışa sunduğu sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için bilgisayar üreticilerinden MSI, HP ve Alienware hazırladıkları sistemleri duyurdu.

Oculus Rift ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik gözlükleri bilindiği üzere çalışmak için bir bilgisayar hatta güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden firmalarda bu ürünlere özel sistem ve donanımlarını hazırlayıp duyuruyorlar. HTC Vive için son gelen sistem duyurusu ise MSI, HP ve Alienware ‘dan oldu.

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü daha önce açıklanan sistem gereksinimlerine göre Intel i5-4590 / AMD FX 8350 ve üzeri işlemci, NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 ve üzeri ekran kartı, en az 4 GB RAM ve Windows 7 ve üzeri işletim sistemi istiyor. Firmalardan bu değerlere göre kendi sistemlerini kurmuş durumda.

MSI

htc vive msi

Bu üç üreticiden MSI, HTC Vive için hazırladığı bilgisayarlarında “Vive Optimised” logosu kullanacak ve bunun yanında bu bilgisayarlarda “GeForce GTX VR Ready” ifadesi de yer alacak. Bu bağlamda 5 adet bilgisayar hazırlayan MSI, bu bilgisayarlardan 3 tanesini GT72 ailesinden, 2 tanesini ise GT80 ailesinden hazırlamış durumda. Daha detaylı bilgi için MSI’ın Vive için hazırladığı sayfaya göz atabilirsiniz.

HP

htc vive hp

Yazıcı ve bilgisayar üreticisi HP ise HTC Vive’a masaüstü tarafından destek veriyor ve açıklamasına göre bu destek HP ENVY Phoenix ve HP ENVY Desktop modellerinde bulunuyor. Son düzey sanal gerçeklik deneyimi olarak belirtilen bu sistemlerin içerisinde altıncı nesil Core i7 işlemci, Nvidia GTX 980Ti ya da AMD R9 390x ekran kartı, 8 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar depolama alanı bulunuyor. HTC Vive sertifikalı bu ürünlerin fiyatları ise 999 dolar ile 1299 dolar arasında değişiyor. Buradn HP Envy Phonenix, buradan da Desktop modellerine bakabilirsiniz.

Alienware

htc vive alienware

Adını güçlü oyun bilgisayarları ile tanıdığımız Alienware’da HTC Vive için bilgisayarlarını sertifikalandıran markalardan biri oldu. Area-51 model masaüstü bilgisayarlarını HTC Vive için hazırlayan Alienware, Dell markası altında dördüncü nesil Core i7 işlemci, AMD Radeon R9 370 ya da Nvidia GeForce GTX 970, 980 ve 980 Ti ekran kartı ve 8 ile 32 GB arasında RAM sunuyor. Buradan HTC Vive destekli Alienware bilgisayarlara göz atabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.