Netflix, Sanal Gerçekliğe Adım Atıyor!

Online sinema ve dizi platformu Netflix, var olan içerikleri ve yeni oluşturulacak içerikler ile sanal gerçeklik pazarına gireceğinin sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz aylarda ülkemizde de faaliyete başlayan online sinema ve dizi platformu Netflix, geçtiğimiz günlerde tamamlanan MWC 2016 etkinliğinde sanal gerçekliğe dair bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların odağında ise Netflix‘in sanal gerçeklik pazarına girebileceği yer alıyor.

Bunu da Oku : Netflix’e Android Wear Desteği Geldi!

Oculus, Sony, Google ve HTC gibi dev firmaların yer aldığı sanal gerçeklik pazarı her geçen gün yatırımlara ve gelişmeye devam ediyor. Sanal gerçeklik gözlükleri gelişmeye devam etse de ortada büyük bir içerik sorunu bulunuyor. Netflix ise bu alandaki sorunu gidermek adına var olan yapımları ve yeni oluşturulacak içerikler ile sanal gerçeklik gözlükleri içerisinde yer alabileceğini açıkladı.

MWC 2016 kapsamında konuşan Netflix yöneticilerinden Chris Jaffe, sanal gerçeklik gözlükleri üzerinden 360 derecelik içerikler yayınlamak istediklerini ve yakın zamanda bu ürünler için ilk çalışmaların görüleceğini belirtti. Sanal gerçekliği firma olarak yakından takip ettiklerini belirten Jaffe, bu alanın oyunlar için gayet bir platform olduğunu ancak film ve diziler için de keşfedilmemiş bir yer olduğunu söyledi.

Netflix’in sanal gerçekliğe meraklı olduğu zaten önceden de biliniyordu. Firma geçtiğimiz yıl sonunda Samsung‘un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR için sanal gerçeklik uygulamasını geliştirmiş ve mağazaya yüklemişti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.