Nokia OZO VR’ın Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı!

Nokia sanal gerçeklik kamerası OZO VR’ın fiyatını ve teknik özelliklerini açıkladı. İşte, 60 bin dolarlık OZO VR’ın detayları.

Nokia, Temmuz ayında tanıttığı sanal gerçeklik kamerası OZO VR için o gün sadece ürünün üzerinde 8 adet kamera bulunduğunu ve 360 derecelik görüntüler elde ettiğini belirtmişti. Geçtiğimiz gün gelen açıklama ise OZO VR‘ın fiyatı ile birlikte tüm teknik özelliklerini gün yüzüne çıkardı.

Bunu da Oku : Nokia Sanal Gerçeklik Ürünü OZO VR’ı Tanıttı!

Başta da belirttiğimiz gibi üzerinde 8 adet kamera bulunan OZO VR’ın bu kameraları 2K x 2K çözünürlüklü sensörlere sahip ve her kamera kendi başına 195 derecelik bir görüntü açısına sahip. Bu kameralar ile birlikte kürsel olarak 360 x 180 derecelik bir görüntü elde edebilen OZO VR, 30 FPS’lik çekimler yapabiliyor.

Üzerinde 500 GB‘lık SSD depolama alanı sunan OZO VR bu alan ile 45 dakikalık içerikler üretebiliyor. Bu sayede OZO VR çekilen görüntüleri anlık olarak bilgisayar ortamına ya da Oculus Rift, Samsung Gear VR ya da HTC Vive gibi sanal gerçeklik gözlüklerine aktarabiliyor. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

60 bin dolarlık fiyat!

Yapılan duyuru ile birlikte son kullanıcıdan çok film ve belgesel yapımcılarına hitap ettiği açıklanan OZO VR için şimdiden National Geographic gibi yapımcılar ile görüşmeye başlandığı açıklandı.Sanal gerçeklik ürününün son kullanıcıya hitap etmemesinin sebebi ise dün itibari ile açıklanan 60 bin dolarlık fiyatı.

Şuan ön siparişte olan OZO VR‘ın 5 bin dolarlık bir indirimi de bulunuyor. Kiralama şeklinde de bir program başlatacağını belirten Nokia, 2016‘nın ilk çeyreğinde sanal gerçeklik kamerasının satışına başlayacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.