Swatch Akıllı Saat için Patent Topluyor!

Lüks saat üreticilerinden Swatch’un kendi akıllı saatini üretmek için birçok patent aldığı ortaya çıktı. İşte, Swatch’un akıllı saati için topladığı patentlerden detaylar.

Uzun süredir bir akıllı saat peşinde olan Swatch bu ay başında sadece Visa ile işbirliği yaptığı ve sadece NFC teknolojisi bulunduran akıllı saatini duyurmuştu. Bellamy isimli bu ürün, Swatch’tan dişli bir akıllı saat bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Ancak Swatch‘un böyle bir hamle yapmasının bir sebebinin olduğu ortaya çıktı.

Bunu da Oku : NFC’li Swatch Bellamy Visa İşbirliği ile Geliyor!

Bloomberg‘in yaptığı bir haberde Swatch‘un akıllı saat pazarı için güçlü ve kendine özel bir akıllı saat geliştirmenin peşinde olduğu belirtildi. Bu yüzden uzun süredir akıllı saat haberlerine kulak asmayan Swatch kendi akıllı saatini geliştirmek için bugüne kadar tam 173 adet patent almış durumda. Bloomberg’in belirttiğine göre ise bu patentler içerisinde birçok sensör, veri iletişimi, batarya ve yeni donanım patentleri yer alıyor.

Swatch’un bu patentler sayesinde tamamen kendine ait bir akıllı saat geliştirmesinin mümkün olduğu belirtilirken bu durumum Swatch‘u akıllı saat pazarının önemli oyuncularından biri haline getireceği tahmin ediliyor. Bilindiği üzere yine lüks saat üreticilerinden Tag Heuer akıllı saatini Intel ve Google işbirliği ile Michael Bastian ve Movada ise HP işbirliği ile akıllı saatlerini satışa sunmuşlardı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.