Nokia Sanal Gerçeklik Ürünü OZO VR’ı Tanıttı!

Nokia, sanal gerçeklik için içerik üretilebilecek yeni ürünü OZO’yu tanıttı. Nokia OZO VR üzerinde 8 adet kamera bulunuyor.

Oculus Rift ile hayatımıza girmeye başlayan sanal gerçeklik ürünleri adım adım ilerlerken her geçen gün de farklı bir model ile karşımıza çıkıyor. Bunun son örneği ise telefon birimini Microsoft‘a satan Nokia‘dan geldi. Nokia’nın duyurduğu ürün ise OZO VR isminde ve sanal gerçeklik gözlükleri için içerik üretmeye yarıyor.

Başta Oculus Rift olmak üzere pazarda, Google, Samsung ve HTC gibi diğer markalarında sanal gerçeklik ürünleri bulunuyor ancak pazarda bu ürünler için içerik üretebilecek sanal gerçeklik kameraları GoPro‘nun çok kameralı versiyonlarından başkası değil. Nokia ise bu alandaki açığı iyi görmüş ve Nokia OZO VR‘ı bu alanda konumlandırmış. Yani Nokia OZO VR sayesinde gönül rahatlığıyla sanal gerçeklik içerik üreticisi diyebiliriz.

Bunu da Oku : Google Cardboard Jump’ı Duyurdu!

Teknik özellikler

Nokia OZO VR’ın özelliklerine baktığımızda ise ürünün üzerinde 8 adet kamera ve 8 adet de dahili mikrofon olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte eşzamanlı deklanşör sensörüne de sahip olan OZO VR tüm bu özellikleri ile birlikte 360 derecelik görüntüler, 3 boyutlu görüntüler ve panoramik görüntüler elde edilmesini sağlıyor.

Küre şeklinde şık bir tasarıma sahip olan Nokia OZO VR‘ın ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatının ne olacağı ise henüz belli değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.