Parmakla Telefon Görüşmesi Yaptıran Akıllı Kayış

Giyilebilir teknolojinin direkt olarak insan vücudunu kullanarak yaptığı gelişmeleri şaşkınlıkla izlemeye devam ediyoruz.

Sgnl isimli firma, yakında satışa çıkartmaya çalıştığı ürünü ile gurur duyuyor ve önemli satış rakamları yakalamasını bekliyor.

Sgnl isimli firmanın geliştirdiği ve akıllı kayış adını verdikleri ürün, dışarıdan sadece bir saat kayışı olarak görülüyor. Akıllı telefonunuz ile eşleşebilen bu akıllı kayışın bir tuşu ile telefon görüşmenizi parmaklarınızla gerçekleştirebiliyorsunuz.

dsvpooptmhgdlkyqrckh

Anlatması zor gelse de aslında çok basit bir kullanımı var. Akıllı telefonunuza gelen aramaya yanıt vermek için tek yapmanız gereken kayışın tuşuna basmak ve telefondaki sesi duyabilmek için işaret parmağınızı kulağınıza götürüp baş parmağınızı da onun altında yer almasını sağlamanız yetiyor. İşaret ve baş parmağınızla büyük L harfi yapıp kulağınıza götürmek gibi…

Bunu da Oku: Eski Google Çalışanından Apple Watch’a EKG Çeken Kayış

Telefon görüşmesi yapmak için telefonu kulağınıza götürmenize gerek kalmamasının yanı sıra en önemli özelliği en gürültülü yerlerde bile karşıdan gelen sesi net bir şekilde duyabilmeniz olacak.

Ürünün çalışma prensibi ise şu şekilde anlatılıyor, Bondy Conduction Unit sistemi titreşimleri elinize ve parmaklara iletiyor ve böylelikle parmaklarınızla duymanız sağlanıyor.

lemdvakv8zsq0km6qnsn

Bu akıllı kayışın en güzel özellikleirinden birisi de Apple Watch, Samsung Gear gibi akıllı saatlere değil klasik analog saatlere dahi uyumlu olması. Kickstarter’da istediği fonu toplayıp ön satışı başlayan ürüne 139 dolar karşılığında sahip olabilirsiniz. Ön sipariş tarihini yakalayanların ürünlerinin Şubat 2017’de teslim edileceği de daha önceden açıklanmıştı.

Ürünün detaylı tanıtımı ve kullandırdıkları insanların tepkileri ise yukarıdaki videoda…

lwslfrnp53zbgf5pqwqw

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.