Philips Akıllı Saati Health Watch’u Duyurdu

Teknoloji devlerinden Philips de akıllı saat kervanına katılarak sağlık odaklı akıllı saati Philips Health Watch’u duyurdu.

Teknoloji dünyasında genel olarak ev elektroniği ürünleri ile gördüğümüz Philips son zamanlarda nesnelerin interneti ürünleri ile ayrı bir ilgileniyordu. Bu ilgi firmayı giyilebilir teknoloji ürünlerine de yitmiş olacakki firmadan sağlık odaklı bir akıllı saat duyurusu geldi.

Bunu da Oku : Apple Watch Yüzünden Akıllı Saat Pazarı Küçülüyor!

philips akilli ürünler

Sadece bir akıllı saat değil yeni bir sağlık platformu tanıtan Philips iki ayrı tansiyon ölçer, bir ateş ölçer ve bir de akıllı baskül tanıttı. Tüm bu ürünlerin beraber çalışacağı The Personal Health Program kullanıcıları tamamıyla sağlık odağında takip edecek ve HealthSuite isimli iOS ve Android uygulaması sayesinde tüm cihazlar birbiri ile entegre bir şekilde çalılabilecek.

Tekrar Philips Health Watch akıllı saate dönecek olursak ürün bir akıllı saat olsa da piyasada bulunan rakiplerine göre oldukça geri planda kalacak gibi görünüyor. Bunun sebebi ise ürünün tamamen sağlık odağında çalışıyor olması. Nabız ve uyku takibi yapabilen akıllı saat aktivite takibi de yapabilirken akıllı telefonlardan herhangi bir bildirim alamıyor. Bununla birlikte dokunmatik ve siyah beyaz bir ekranı bulunan akıllı saat üzerinden sadece sağlık bilgileri takip edilebiliyor olacak.

philips akıllı saat

Philips akıllı saat 250 dolarlık bir fiyat etiketine sahipken tansiyon ölçerler 99 dolar, akıllı baskül 99 dolar ve ateş ölçer ise 59 dolarlık bir fiyata sahip. Ürünler satışa sunulmuş durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.