Pilotlara Özel Saat Satışta

Breitling Exospace B55 Connected isimli pilotların kullanımı için tasarlanan akıllı saat sarışa çıktı.

Breitling isimli firma, Exospace B55 Connected ismiyle pilotlar için özel olarak üretilen saat modelini satışa çıkardı. Mart ayında yapılan Baselworld fuarında üretici firmanın saatin sadece pilotların alabileceğine işaret etti.

Mart ayında tanıtılan Breitling B55 model saat ile giyilebilir teknoloji alanında önemli bir atlama yaratılacağı belirterek bu saat tanıtmıştı.

İsviçre tarzını heryerinde barındıran Breitling Exospace B55 Connected beklendiği 6650 İngiliz Poundu değerinde ve gerçekten çok maliyetli.

Bunu da Oku: Tag Heuer Android Wear’lı Akıllı Saatini Duyurdu!

B55’in özelliklerinden bazılarını saymak gerekirse, Bluetooth LE ile akıllı telefon ile senkronize olabiliyor, çeşitli alarm ve hatırlatmalar yapabiliyor. Titreşiml, fonksiyon ayarlamalarının yanı sıra pilotları en çok ilgilendiren saat dilimleri ile ilgili bilgileri anında berebiliyor. Aynı zamanda 2014 yılında çıkan Caliber B50 modelindeki gibi kronograf özelliği bu modelde de bulunuyor.

Şirketin ilk akıllı saati olan cihaz, uçuş süreleri hesaplamadan pilotlar için geri sayımlar yapabilmesi ile öne çıkıyor. Hem dijital, hem de analog görünümü tek ekranda sunan bu akıllı saat, kuvarz özellikli saatlerden on kat daha fazla etkik olan Super Quartz özelliğine sahip.

Öte yandan saati 35 derece kendinize doğru eğdiğinizde saat üzerindeki LCD ekranda bir arka plan ışığı aydınlanabiliyor. Ayrıca diğer akıllı saatlerde olduğu gibi gelen aramalar, mesajların takibi veya sosyal medya mesajlarının takibi de bu saat sayesinde görülebiliyor.

Son olarak gelelim saatin enerji kullanım şekline… Üzerinde bulunan Micro USB portu ile Li-on bataryasını şarj edebilmek mümkün. Metal görünümlü olmasına rağmen sportif kayışlar da bu saat üzerinde tatbik dilebiliyor. Breitling Exospace B55 Connected’ın üç farklı renk seçeneği ile satışta olduğunu da belirtmemizde fayda var.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.