Razer’in Akıllı Bilekliği Nabu Yakında Piyasada

Razer CES 2014 fuarında tanıttığı akıllı bilekliği Nabu için çıkış tarihini açıkladı. Akıllı bileklikler arasında farklı özellikleri ile dikkat çeken Nabu’nun çıkış fiyatı ise 99 dolar.

Oyun bilgisayarları ve oyuncular için ürettiği donanımlar ile bilinen Razer, giyilebilir teknolojilerden uzak durmayarak 2014 başında bir akıllı bileklik geliştirdiğini duyurmuş ve CES 2014 fuarında Nabu isimli bu akıllı bilekliğini tanıtmıştı. O zaman ürünün çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bir bilgi vermeyen Razer şimdi Nabu‘nun hem çıkış tarihini hem de fiyatını açıkladı.

Razer’dan gelen açıklamalara göre akıllı bileklik Nabu Ekim 14‘te piyasada olacak. Geçtiğimiz Temmuz ayında geliştiricilere ve test elemanlarına 49 dolardan sunulan Nabu’nun 14 Ekim’de ki satış fiyatı ise 99 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Razer Nabu hangi özelliklere sahip?

Razer‘in bu ürünü çıkarmasındaki en büyük sebep akıllı saatlerin kaba olması ve akıllı bilekliklerinde kolayca unutulması olarak söylenmişti. Bu yüzden bu ürünü iki ürün ailesinin ortasında konumlandıran Razer ürüne akıllı bileklik desede ürün neredeyse akıllı saatlerin yapabildiği her şeyi yapabiliyor.

Razer Nabu iki farklı ekrana sahipken akıllı bilekliklerden bu özelliği ile ayrılıyor. İki ekrandan kullanıcısına bildirim verebilen Nabu, ikinci ekrandan mail veya mesaj başlıkları gibi daha gizli bilgileri kullanıcısına sunuyor. Ekranlarından bildirimleri sunabildiği gibi kullanıcısnın attığı adımı, yaktığı kaloriyi, katedilen mesafeyi ve uyku süresi gibi bilgilerini yine bu ekranlarından sunabiliyor. iOS ve Android ile entegre çalışabilen Razer Nabu üzerinde bulunan sensörler yardımı ile kullanıcısnın biyolojik verilerini toplayıp analiz de yapabiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.