Samsung Gear A Detaylanıyor!

Samsung’un yuvarlak ekranlı akıllı saati Gear A’nın detayları, firmanın geliştiriciler için düzenlediği Tizen developer Summit 2015 etkinliğinde ortaya çıktı.

Samsung, mobil işletim sistemi Tizen için Hindistan’da düzenlediği Tizen Developer Summit 2015 etkinliğinde geçtiğimiz günlerde 13 Ağustos‘ta tanıtılacağı ortaya çıkan yuvarlak ekranlı yeni nesil akıllı saati Gear A‘yı doğruladı.

Bunu da Oku : Samsung Gear A, Note 5 ile Birlikte Tanıtılacak!

Teknik özellikler

Samsung Gear A akıllı saatini doğrularken akıllı saatin neredeyse tüm özelliklerini de açıkladı. Gear A donanım konusunda Exynos 3472 çipsete sahipken bu çipset üzerinde 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemciye ve 450 MHz hızında çalışan Mali 400 grafik ünitesini barındırıyor. Bu işlemciyi 768 MB RAM ile destekleyen Samsung üründe 4 GB‘lık da bir depolama alanı kullanıyor. Ürünü ayakta tutacak bataryanın kaç gün gideceği belli değil ancak bu batarya 250 mAh güce sahip.

Yazılım konusunda işletim sistemi olarak Tizen‘i giyilebilir versiyonunu kullanacak olan Gear A, Tizen 2.3.1’e sahip olacak. Jireskop, barometre, ivmeölçer ve nabızölçer gibi sensörlerin de yer aldığı akıllı saatte fitness ve aktivite takip özellikleri de bulunuyor. Bunlarla birlikte Bluetooth 4.1 ve Wi-Fi gibi bağlantı özelliklerine de sahip olan Gear A, GPS özelliği de bulunduruyor.

Rotary Ring

rotary ring

Bu özelliklerin dışında Samsung saatin kullanımının kolay bir şekilde olması için Apple Watch‘un Digital Crown‘una bener bir özellik olan Rotary Ring’i saatine dahil etmiş. Rotary Ring saat ekranının – Ekran 360 x 360 piksel çözünürlükte Super AMOLED – üzerine eklenmiş bir döner çerçeveden ibaret. Ancak bu çerçevenin yapabileceklerinin bir sınırı yok. Örneğin Rotary Ring ile resimlere yakınlaştırma ve uzaklaştırma, uygulamalar arasında geçiş ve menü değişimi gibi işlemler yapılabilecek.

Bunu da Oku : Giyilebilir Tizen Hakkında ilk Bilgiler!

Neler eksik?

Bunların dışında Gear A için sadece batarya ömrü, fiyat ve çıkış tarihi ve Samsung’un yapacağı sürprizler eksik. Kalan bu bilgileri de Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ tanıtımının gerçekleşeceği Unpacked etkinliğinde 13 Ağustos’ta göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.