Samsung Gear A, Note 5 ile Birlikte Tanıtılacak!

Samsung’un uzun süredir beklenen yuvarlak ekranlı akıllı saati Gear A için yeni dedikodular gelmeye başladı. Son iddiaya göre Gear A, Galaxy Note 5 ile birlikte tanıtılacak.

Samsung geçtiğimiz günlerde yeni ürünlerini tanıtacağı tarihi 13 Ağustos olarak açıklamıştı. Burada Galaxy Note 5′in tanıtılmasına kesin olarak bakılırken Galaxy S6 Edge+ modelinin de tanıtılması bekleniyor. Asıl sürpriz ise Samsung‘un bu etkinlikte yuvarlak ekranlı akıllı saat Gear A‘yı da tanıtacak olması.

Bunu da Oku : Samsung’un Sonraki Saati Oval Olacak!

The Wall Street Journal’in verdiği bilgilere göre Samsung’un bu etkinlikte Gear A‘yı tanıtmasına da kesin gözü ile bakılıyor. Samsung’un zaten yuvarlak akıllı saati Gear A üzerinde çalıştığı ve bu yıl içerisinde piyasaya sokmak istediği biliniyor. Hatta Samsung bu durum için akıllı saatinin geliştirici kitini de Nisan ayı sonunda yayınlamıştı.

Gear A hangi özelliklere sahip?

Orbis kod adı ile ortaya çıkan daha sonra Gear A ismini alan bu akıllı saatin ismi bir daha değişir mi bilinmiyor ancak ürünün 1.56 inçlik 360×360 piksel görüntü sunan Super AMOLED bir ekran, 1.2 GHz hızında çalışan Exynos işlemci ve 450 MHz hızında çalışan Mali 400 Gpu, 768 MB RAM, 4 GB depolama alanı 250 mAh’li batarya, 3G, Wi-Fi, barometre, ivmeölçer, nabız ölçer, jireskop ve arama özelliği ile birlikte geleceği bilinenler arasında.

İşletim sistemi hakkında henüz bir bilgi bulunmayan Tizen işletim sistemini kullanacak olan Samsung Gear A bakalım denildiği gibi 13 Ağustos’ta yapılacak olan Samsung etkinliğinde tanıtılacakmı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.