Samsung’dan Giyilebilir Tizen Hakkında İlk Bilgiler!

Samsung mobil işletim Tizen’in giyilebilir versiyonu hakkında ilk bilgileri Hindistan’da gerçekleştirdiği Tizen Developer Summit 2015 etkinliğinde verdi. Detaylar burada.

Samsung geçtiğimiz günlerde Hindistan’ın Bangalore şehrinde düzenlediği Tizen Developer Summit 2015 etkinliğinde mobil işletim sistemi Tizen hakkındaki yeni bilgileri geliştiricileri ile paylaştı. Burada geliştiricilerin dikkatini çeken nokta ise Tizen’in giyilebilir versiyonu oldu.

Basit emülatör!

tizen emülatrö

Şuan Tizen‘in 2.4 versiyonunda olduğunu ancak yıl sonunda 64 Bit işlemci desteği ile 3.0 versiyonuna kavuşacağını belirten Samsung, giyilebilir versiyonunda 2.3.1 versiyonunda olduğunu belirtti.  Bu bakımdan geliştiricilerin aynı Tizen SDK’sı üzerinden Tizen’i kullanan giyilebilir ürünlere de uygulama geliştirebileceğini ve geliştirilen uygulamaların test edilebileceği bir de emülatörün bulunduğunu gösterdi.

Yuvarlak ve dikdörtgen tasarım

yuvarlak

Etkinlikte yeni akıllı saati Gear A hakkında da bazı bilgiler veren Samsung, Tizen geliştirici kitinde sürekli yuvarlak ekranlı emülatör üzerinden giderek yeni akıllı saatine atıfta bulundu. Burada da SDK ile sadece yuvarlak ekranlı akıllı saatler için değil dikdörtgen tasarıma sahip akıllı saatler için de uygulamaların geliştirilebileceği belirtildi. Aynı şekilde Samsung geliştirilen bu uygulamaların farklı boyutlardaki akıllı saatler için de kolayca entegre edilebileceğini de söyledi.

1 2

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.