Samsung Gear VR için Kontrolcü Yolda!

Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR için Oculus firması ile birlikte gamepad tarzında bir kontrolcü geliştirdiği ortaya çıktı. 

Teknoloji devi Samsung sanal gerçeklik gözlüğü pazarında Oculus Rift ve HTC Vive gibi ürünlerin karşısında Gear VR ürünü ile çarpışıyor. Gear VR mobil odaklı bir ürün olduğu için fiyatı rakiplerine göre oldukça uygun ancak bu durum tek başına ürünün satılmasına yetmiyor.

 

Bunu da Oku : Samsung Android’li Akıllı Saat Üretmeyecek!

Ürününü daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen Samsung, Gear VR‘a yenilikler ekleyerek kullanıcıları çekmeye çalışıyor. Firmanın bu durum için yapacağı son hamle ise kullanıcılara gamepad benzeri bir kontrolcü sunmak olacak.

gear vr sanal gerçeklik gamepad

Gear VR‘ın ortak geliştiricisi Oculus tarafından destek alınarak geliştirilen bu kontrolcü oyunlar başta olmak üzere film ve video gibi içerikler de kullanıcılara daha farklı bir Gear VR deneyimi sunacak. PlayStation kollarına benzer bir yapıda olan bu kontrolcünün ön yüzünde bir analog çubuk, dört adet kullanıcı tuşu ve bir adet seçenekler tuşu bulunuyor. Ürünün arka tarafında ise iki adet gelişmiş tuş ve bir adet de Bluetooth senkronize tuşu yer alıyor.

Ürün hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Tahminler ise Samsung’un bu kontrolcüyü Ağustos ayında IFA 2016‘da yeni Note modeli ile tanıtacağı yönünde.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.