Samsung, Gear VR’ı Tanıttı

Samsung’un Oculus ortaklığı ile gerçekleştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü Galaxy Gear VR IFA 2014 öncesinde Samsung Unpacked 2014 etkinliğinde tanıtıldı. Galaxy Note 4 ile birlikte çalışan Gear VR sanal sinema imkanı sunuyor.

Samsung IFA 2014 etkinliğinden önce düzenlediği Samsung Unpacked 2014 kapsamında akıllı telefondan akıllı saate bir çok ürün tanıttı. Bunların arasında öyle bir ürün vardı ki tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu ürün ise sanal gerçeklik ürünü olan Gear VR‘den başkası değil.

samsung gear vr 2

Yazılım olarak Oculus’un yazılımını kullanan Gear VR, Unpacked 2014’te tanıtılan Galaxy Note 4 ile birlikte çalışıyor. Ürünün arka tarafına mikro USB ile birlikte takılan Note 4, Gear VR‘nin çalışmasını sağlarken elde edilen görüntü boyutu 96 derecelik 175 inç bir ekran ile aynı. Bununla birlikte 20ms tepkime süresine sahip olan Gear VR 60Hz tazeleme oranına sahip.

Bir sanal sinema olarak adlandırılan bu ürün aynı zamanda Galaxy Note 4 telefonunuzu ve özelliklerini de kullanmanızı sağlıyor. Arkasında takılan Note 4‘ün akselerometre ve jirometre sensörlerini kullanan Gear VR, baş hareketlerini algılayarak ürünün bu şekilde kullanmanıza da olanak tanıyor.

samsung gear vr 3

Samsung‘un sanal gerçeklik ürünü Gear VR özet olarak, film izleme, oyun oynama ve bunun yanında telefonun özelliklerini kullanabilme ve telefonu yönetebilme özelliklerine sahip. Samsung’un içerik bakımından hemen çalışmalara başladığı bu üründe ilk olarak Marvel ve Legendary Pictures ürünlerini göreceğiz.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.