Samsung, Sağlık Takip Ürünü Simband’i Geliştiricilere Sundu

Samsung’un akıllı saat benzeri sağlık takip ürünü Simband geliştiriciler için siparişe açtı. Sağlık takip ürünü Simband ile birlikte geliştirici platformu ve API sistemi de geliştiricilere sunuldu.

Samsung dün düzenlediği geliştiriciler konferansında geçtiğimiz Mayıs ayında ortaya çıkardığı sağlık takip ürünü Simband‘i tekrar gösterdi ve  ürünün geliştiriciler için siparişe açıldığını belirtti. Samsung’un en son tanıttığı akıllı saati Gear S‘e benzeyen Simband sağlık takip cihazı, Samsung’un sağlık uygulamaları geliştirici platformu olan SAMI ve API desteği de geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Koldaki hastane

Üzerinde birçok sensörün bulunduğu sağlık takip cihazı Simband bu sensörler yardımı ile kullanıcısının bir hastanede yaptırabilecekleri bazı işlemleri kendilerinin yapmalarını sağlayacak. Bu işlemler arasında, EKG, PPG ve GSR gibi işlemler yer alırken ürün, vücut sıcaklığı, nabız ve nefes sıklığı, kandaki karbondioksit seviyesi, kan basıncı ve kan şekeri gibi sağlık durumlarını da gösterebiliyor.

samsung simband sağlık takip ürünü

Tüm bu özellikler geliştiriciler sayesinde kullanımda olacak ve geliştiricilerin bu özellikleri kullanmak için geliştirmiş olduğu uygulamalar kullanıcılardan topladıkları verileri Samsung‘un bulut sağlık sistemine yükleyecek. Hem geliştiriciler hem de kullanıcıların istedikleri zaman ulaşabilecekleri bu veriler sağlık problemlerinin hızlı bir şekilde teşhis edilmesi ve tedavi yapılasını sağlayacak.

Bugünden itibaren Simband sağlık takip ürününe, yazılım geliştirme kiti SAMI ve yazılım destek sistemi API‘lere geliştiriciler ulaşabilecek. Geliştiriciler ile birlikte daha da iyi bir yol alması beklenen ürünün ne zaman kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.