Samsung’dan Giyilebilir Tizen Hakkında İlk Bilgiler!

Rotary Ring döner çerçeve

rotary ring 2

Tizen‘in giyilebilir versiyonundaki en dikkat çeken olay ise Rotary Ring isimli akıllı saatlerin ekranları üzerinde bulunacak döner bir çerçevenin kullanımı oldu. Bu döner çerçeve Apple Watch‘un Digital Crown‘una benzer bir yapıya sahip ve resimlerde yakınlaştırma, uygulamalarda geçiş ve menü değişikliği gibi işlemerin yapılmasını sağlıyor. Burada bu özelliğin geliştiricileri ilgilendiren nokta ise geliştiricilerin istedikleri uygulamalarında Rotary Ring‘i kullanabilmeleri ve daha kullanışlı uygulamalar geliştirebilmeleri.

İşleyiş yapısı

tizen işleyiş

Samsung’un Tizen‘in giyilebilir versiyonu hakkında verdiği son bilgiler ise sistemin işleyişi, kullanımı ve yapısı hakkında oldu. Burada SDK‘nın nasıl daha verimli kullanılacağı ve nasıl daha verimli uygulamalar ortaya çıkarılacağı gibi bilgiler verilirken yuvarlak ve dikdörtgen ekranlar arasındaki bazı yapısal farklılıklar da aktarıldı.

13 Ağustos‘ta Samsung’un yeni akıllı saati Gear A‘yı tanıtması ile birlikte muhtemelen Tizen’in giyilebilir versiyonu hakkında çekirdeği ve kullanım yapısı hakkında daha fazla detay ve bilgiye ulaşacağız.

Kaynak : sammobile

1 2

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.