Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Oynayan Adama Araba Çarptı

Rusya’da bir otoparkta sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynayan adama otopark içerisindeki bir araç çarptı. Durumu gayet iyi.

Günümüzün son teknolojisi olan sanal gerçeklik gözlükleri eğitim, askeri, sağlık ve oyun gibi birçok alanda kullanılıyor. Ancak hangi alan olursa olsun bu ürünler kapalı bir kutu olduğu için dış dünya ile bağlantınız kesiliyor. Bu yüzden bu ürünleri kullanırken daha dikkatli olmanız gerekiyor ki başınıza bir şey gelmesin.

Bunu da Oku : Snapchat Akıllı Gözlüğünü Nasıl Satacağını Açıkladı

Ancak Rusya‘da meydana gelen bir olay kullanıcıların ne kadar dikkatsiz olduğunu ortaya çıkardı. Sanal gerçeklik gözlüğü ile otoparkta oyun oynayan iki arkadaş otopark içerisinden gelen otomobili görmedi ve sandalyede oturan çocuğa araba çarptı. Kaza büyük çaplı bir olay olmadığı için herhangi bir yaralanma olayı bulunmuyor.

Bu iki arkadaş otoparkta sanal gerçeklik gözlüğü ile ne oynuyordu, nasıl bir oyun oynuyordu derseniz bunun cevabını vermek çok güç ancak belliki hızlı bir hareket isteyen ve uzun mesafelere gitmek gereken bir oyun. Ancak çocuğun sandalyede oturması ve kızın da onu iterek oyun oynamaları ayrı bir komedi.

Bu ikili otoparkta sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynarken bir kişi de binanın camından ne yaptıklarını çekmiş ve kaza anını yakalamış. Yukarıdaki videodan olayın nasıl olduğunu izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.