Snapchat’in Akıllı Gözlüğünden Yeni Detaylar Geldi

Snapchat’in kullanıcıların kısa videolar çekebilmesine olanak sağlayan akıllı gözlüğü Spectacles için yeni detaylara gelmeye başladı.

Popüler sosyal ağ Snapchat geçtiğimiz Eylül ayında bir akıllı gözlük ortaya çıkarmış ve bu akıllı gözlüğün 10 saniyelik videolar çekebildiğini paylaşmıştı. Firma Spactacles isimli bu akıllı gözlük hakkında pek fazla bilgi vermese de yeni detaylar geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıktı.

Bunu da Oku : Snapchat’in Akıllı Gözlüğü Görücüye Çıktı

Snapchat‘in akıllı gözlüğü için aldığı patentler sayesinde ortaya çıkan bilgilerde Spactacles’in nasıl şarj edileceği ve hangi donanımlara sahip olduğu yer alıyor. Gelen bilgilere göre Spactacles akıllı gözlüğün şarj olabilmesi için herhangi bir kabloya ihtiyaç yok. Gözlüğün sapları katlandığın ürünün şarj ünitesi ortaya çıkıyor ve ürün kutusuna konulduğunda bu bağlantıdan şarj edilebiliyor.

spactacles-sarj

Ürünün kutusu Spactacles’i 4 kere tam şarj edebiliyor ve kendisinin şarj olabilmesi için kullanıcıların kutuyu kablo yardımı ile şarja takmaları gerekiyor. Bu da ürün kutusunun tam bir şarjı ile Spactacles gözlüğün günü rahatlıkla çıkarabileceği anlamına geliyor.

Patentelerden gelen diğer bir bilgi ise üründe hem Bluetooth hem de Wi-Fi seçeneğinin yer alıyor olması. Ürün bu sayede elde ettiği 10 saniyelik görüntüleri bu bağlantı seçenekleri üzerinden Snapchat’e yollayabiliyor. Ürünün tahmin çıkış fiyatı ise 130 dolar.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.