Snapchat Akıllı Gözlüğü’nü Nasıl Satacağını Açıkladı!

Snapchat geliştirdiği akıllı gözlüğü Spectacles’i nasıl ve nerede satacağını yayınladığı bir video ile duyurdu.

Son zamanların en popüler sosyal ağı Snapchat popülaritesini artırmak için kısa videoların çekilebileceği ve bu videoların direk olarak Snapchat’e yüklenebileceği bir akıllı gözlük tanıtmıştı. Spectacles ismindeki bu gözlüğün 130 dolar fiyata sahip olacağı belirtilmiş ancak ürünün nerede satılacağı açıklanmamıştı. Nihayet firma bu durumu da bir netlik kazandırdı.

Bunu da Oku : Snapchat’in Akıllı Gözlüğünden Yeni Detaylar

Snapchat‘in yayınladığı video ve yaptığı açıklamaya göre Spectacles akıllı gözlükler herhangi bir e-ticaret sitesinde ya da perakende mağazasında satılmayacak. Akıllı gözlük Snapchat’in tasarladığı otomat makineleri sayesinde firma tarafından satışı yapılacak. Yani herhangi bir yerde görülen Spectacles otomat makinelerinden ver parayı al gözlüğü şeklinde bir satış gerçekleşecek.

Snapchat‘in bu satış şeklini de biraz heyecanlı yapacağı ve bunu da satışı yapacak olan otomat makinelerinin yerlerini değiştireceği de belirtildi. Uygulama üzerinden otomat makinelerinin yerlerini görebilmek mümkün olacak ancak eğer makineler kullanıcıların yakınlarından kaldırılmışsa kullanıcıların akıllı gözlüğü satın alabilmeleri için bu makineleri biraz kovalamaları gerekiyor.

Şuan için Spectacles akıllı gözlük için herhangi bir satış başlamış değil. Gelen bilgilere göre kısa süre içerisinde satışın başlayacağı tahmin ediliyor. En büyük merak konusu ise 130 dolarlık bu akıllı gözlüğün bu satış şekli ile nasıl bir başarı elde edeceği.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

4 comments

Yeni Bir Tane Yaz
  1. 2016 Yılında Giyilebilir Teknoloji'de Neler Oldu? | Wearlogy 4 Ocak, 2017 at 14:30 Cevapla

    […] ORBİ Prime markası altında 360 derece çekim yapabilen bir güneş gözlüğü satışa çıktı. Popüler saat markası Timex mekanik tasarımlı ilk akıllı saatini duyurdu ve ardından satışa çıktı. TomTom içerisinde Runner ile birlikte 5 yeni giyilebilir ürününü Türkiye’de satışa sundu. Snapchat’in akıllı gözlüğü Spectacles 130 dolarlık fiyatı ile ilginç bir şekilde satışa sunuldu. […]

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.