Snapchat’in Akıllı Gözlüğü Spectacles’İn Fiyatı 6 bin Dolar!

Snapchat akıllı gözlüğü Spectacles’i geçtiğimiz günlerde 130 dolar’dan satışa sundu. Ancak ürünün fiyatı 6 bin doları geçmeyi başardı. İşte, fiyatın detayları.

Popüler sosyal ağ uygulaması Snapchat‘in giyilebilir teknoloji ürünü olan Spectacles akıllı gözlük geçtiğimiz hafta 130 dolarlık bir fiyat ile satışa sunulmuştu. Ancak ürünün satış şekli biraz farklı olduğu için ürünü satın almak o kadar kolay değil. Bu yüzden Spectacles‘in fiyatı 6 bin doları geçmeyi başardı.

Bunu da Oku : Snapchat Akıllı Gözlüğünü Satışa Çıkardı

Snapchat akıllı gözlüğünün satışını Snapbot adını verdiği bir otomat makinesi ile yapıyor. 130 doları veren kullanıcılar makineden 10 saniyelik videolar kaydeden ve direk olarak Snapchat’te paylaşım yapabilen bu akıllı gözlüğü satın alabiliyorlar ancak bu otomat makinesini bulabilirlerse.

Snapchat şirketi ürünün satıldığı makineyi 24 saatliğine herhangi bir konuma bırakıyor ve bunu internet sitesi üzerinden haritadan gösteriyor. Bu aralığı yakalayan müşteriler gidip ürün alabiliyor ancak 2 saatin ne zaman dolacağı belli olmadığı için hedefe varıldığında makine ortadan kaybolmuş olabiliyor.

İşte bu durum şüphesiz yoğun bir ilgi ve maddi kazanç olarak Snapchat‘e dönüyor ancak bu durumu kendine maddi kazanç olarak döndüren girişimcilerde çıktı. Snapbot makinesini yakalayıp Spectacles gözlüklerden alan kullanıcılar zor bulunan bu ürünleri eBay‘de satmaya başladı.

Buraya kadar her şey normal ancak satışın fiyatlarının 250 dolar gibi bir rakamdan başlayıp ucunun açık kalması ilginç. Ağzı olan istiyor deyimiyle 6.500 dolara kadar çıkan fiyatlar mevcut. Bakalım ilerleyen günlerde ürünün akıbeti ne olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.