Sony, Xperia Ear Akıllı Kulaklığını Tanıttı!

Sony, merakla beklenen kişisel asistan görevi görebilecek akıllı kulaklığını MWC 2016’da tanıttı. İşte, Sony Xperia Ear akıllı kulaklığın detayları.

Geçtiğimiz hafta başında Evleaks, Sony‘nin Moto Hint benzeri bir akıllı kulaklık tanıtacağını iddia etmişti. Sony ise dün yaptığı bir etkinlik ile Evleaks‘ı doğruladı ve kişisel asistan olarak çalışabilen yeni akıllı kulaklığı Xperia Ear‘ı tanıttı.

Bunu da Oku : Sony’den Bluetooth Akıllı Kulaklık Geliyor!

Sony Xperia Ear tek üniteye sahip bir Bluetooth akıllı kulaklık. Ancak ürünün rakiplerinden ileriye çıkmasını sağlayacak özelliği ise kişisel bir asistan olarak görev yapabilmesi. Gelen bir mesajı kullanıcısı için seslendirebilme, kullanıcısının söylemi ile internette arama yapabilme ve navigasyon bilgileri ile yol tarifi yapabilme gibi ses ile kullanılabilen birçok özelliğe sahip olan Xperia Ear akıllı kulaklık aynı zamanda hava durumu hakkında bilgi, günlük program ve hatırlatmaları da yapabiliyor.

Motorola Moto Hint rakibi olan Sony Xperia Ear için sürekli kullanımda 3.5 saatlik normal kullanımda ise 12 saatlik bir batarya ömrü biçilmiş. Tek renk siyah seçeneği ile bu yaz raflardaki yerini alacak olan akıllı kulaklığın fiyatı ise henüz belli değil ancak Moto Hint‘in 129 dolarlık fiyatı Xperia Ear‘ın da bu aralıkta olacağını gösteriyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.