The New York Times, Apple Watch Uygulamasını Tanıttı!

The New York Times, Apple Watch için geliştirdiği uygulamasını ve akıllı saat için tasarladığı yeni tek cümlelik haber akışını tanıttı. İşte, The New York Times Apple Watch uygulaması.

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz bir haberde bazı uygulamaların şimdiden kendini Apple Watch için uyarladığını ve akıllı saat için yeni ve farklı sistemler geliştirdiğini belirtmiştik. Bu uygulamalar arasında yer alan ünlü haber servisi The New York Times‘da takipçileri ve okurları için geliştirmiş olduğu Apple Watch uygulamasını tanıttı.

Bunu da Oku : Uygulamalar Apple Watch için Güncellenmeye Başlandı!

TNYT(The New York Times)  geliştirdiği uygulama sayesinde akıllı saatlerin küçük ekranlarında okuma problemini kendince gidermiş. Haberleri tek cümlelik formatlara dönüştüren uygulama kullanıcıya her geçişte haberin farklı bir kısmını sunacak. Aslında haberleri kısa başlıklar haline dönüştürme olarak tanımlayabileceğimiz bu durum ufak görsellerle de desteklenecek.

İş, politika, siyaset ve teknoloji gibi başlıkların yer alacağı ve tek cümlelik haberler olarak sunulacağı bu uygulamada haberin tamamını okumak isteyen kullanıcılar mobil platformlara geçerek okumaya iPhone ve iPad üzerinden devam edecek. Bu işlem tek bir dokunuş ile yapılabileceği gibi daha sonra oku seçeneği ile de yapılabilecek.

Mobil uygulama ekibi tarafından yönetilecek olan TNYT Apple Watch haber servisi 7 gün 24 saat kontrol atlında olacak ve bu sayede haberler anında Apple Watch üzerinden okunabilecek. Son dakika haberleri gibi flaş haberlerinde anında bildirim olarak gideceği Apple watch uygulaması tüm platformlar ile aynı anda haberleri alabilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.