Uyandırma Özellikli Akıllı Yüzük Büyük İlgi Çekti

Akıllı saatlerin veya akıllı bilekliklerin uyku düzenleme özelliklerinden çokça bahsetmiştik. Yeni çıkmaya hazırlanan bir ürün ise uyumanız gereken süreyi belirleyerek uykusuzluk çeken kişiler için doğru saatte yatma ve kalkma programı hazırlayarak sizi bizzat kendisi uyandırıyor.

Thim adı verilen cihaz uyku egzersizi adı altında sizi uyandırmaya yardımcı oluyor ve uyuma düzeninizi en sağlıklı olacağınız şekjilde programlayabiliyor. Uyku düzenini sağlamak için seviye belirlemeleri yapan ve başlangıç seviyesinden alarak sizin uykunuzu programa sokan Thim, ilgi çekici hareketleri ile dikkat çekiyor.

Tam olarak bir yüzük gibi parmağınıza taktığınız Thim, uykuya dalma anınızı anlıyor. Uykunuzun sona ermesi gereken süreyi belirledikten sonra size 3 dakikalık uyanma evresi veriyor. Bu süre de dolduğunda titreyerek sizi uyandırıyor.

Bunu da Oku: Hayatınıza Yön Verecek Akıllı Yüzük Geliyor…

Uyku alıştırmaları sayesinde uykuya dalma sürenizi kısaltarak daha rahat bir uyku çekmeniz böylelikle sağlanmış oluyor.

Ürünün tanıtımın da akıllı saatlerde ya da bilekliklerde kullanılan actigraphy denilen bir sistem kullanıldığı, bu da uyuyup uyumadığınızın tam belirlenmesi için yeterli olmayan bir yöntem olduğu söyleniyor. Thim‘in çalışma prensibinde ise siz hareketsiz kaldıktan sonra her dakika küçük titreşimler gönderiyor. Eğer belli bir süre sonunda hareketsizliğiniz devam ederse uykuya daldığınız netlik kazanmış oluyor.

thim-lifestyle

Kickstarter üzerinde bağış toplamaya devam eden ürünün 2017’nin ortalarına kadar piyasaya sürülmeyeceği ancak 2017’nin son yarısında görücüye çıkabileceği belirtiliyor.

Ürünün tanıtım videosu ve yaratıcılarının verdikleri bilgiler yukarıda mevcut…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.