Victoria’s Secret Kalp Atış Hızını Ölçen Sütyen Geliştirdi!

Ünlü kadın iç giyim markası Victoria’s Secret teknolojiye ayak uydurarak akıllı bir sütyen hazırladı. Hazırlanan bu sütyen spor esnasında kalp atış hızını ölçebiliyor.

Giyilebilir teknolojiler dediğimizde akla ilk olarak akıllı saatler ve akıllı bileklikler gelse de yavaş yavaş piyasaya giren ürünler giyilebilir teknolojilerin sadece bu alanlardan ibaret olmadığını gösteriyor. Bunun son örneği ise ünlü kadın iç giyim markası olan Victoria’s Secret.

Ünlü markadan gelen haberlere göre firma spor yapan kadınlar için akıllı bir sütyen tasarlamış. Tasarlanan bu ürün üzerinde bulunan sensörler ve elektrotlar sayesinde spor sırasında kullanıcısının kalp atış hızını ölçebiliyor. Ancak ortada ufak bir problem mevcut ki o da üründe kalp atış hızını gösterebilecek bir monitör yer almıyor. Markanın bu probleme çözümü ise diğer giyilebilir teknoloji ürünlerinden yardım alarak kalp atış hızını görebilmek. Eğer kalp atış hızının görüntülenebileceği yardım ürünlerinin uygulamaları da mevcut ise Victoria’s Secret spor sütyeni ile akıllı telefonlardan kalp atış hızını takip etmek mümkün olacak.

Şuan için modaya değil de sadece teknolojiye uygun olarak tasarlanan ürünün gri ve pembe olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor. Kumaş olarak tere karşı dayanıklı ve vücudu serin tutabilen bir yapıya sahip olan bu ürün 75 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.