VLC Player’a 360 Derece Video Özelliği Eklendi

Video oynatıcı liderlerinden VLC Player, masaüstü versiyonuna 360 derece video oynatma özelliği ekleyerek yazılımı sanal gerçeklik gözlüklerine entegre etmeye başladı.

Video oynatıcı denince akla ilk gelen isimlerden biri olan VLC Player, kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik duyurdu. Yeni sürüm ile birlikte masaüstü versiyonuna 360 derece video oynatma özelliği eklediğini duyurun VLC yazılımı sanal gerçeklik gözlükleri ile çalışır bir hale getirdi.

Bunu da Oku : SEAT Alteca Sanal Gerçeklik ile Nasıl GEliştirildi

VLC 360 olarak duyurulan yeni video oynatıcısı Windows ve Mac OS işletim sistemli bilgisayarlara teknik ön izleme olarak indirmeye sunulmuş durumda. Sadece video değil fotoğraflarda da 360 derece özelliği bulunan yazılımın kullanımı ise fare ve klavye yardımı ile sağa sola, yukarı aşağı yaparak kullanılabiliyor.

VLC 360,  sanal gerçeklik teknolojisi ve sanal gerçeklik kamera geliştiricisi Giroptic ile geliştirilmiş ve yapılan açıklamaya göre yakın zamanda ürünün mobil uygulamaları da çıkmış olacak. Ayrıca bunun yanında kendi sistemine sahip olan HTC Vive ve Oculus Rift gibi cihazlara da özel olarak çıkacak olan VLC 2017 yılı içerisinde neredeyse tüm sanal gerçeklik cihazları için indirilebilir halde olacak.

Tüm bu sanal gerçeklik gözlükleri için yeni bir 3D ses teknolojisi üzerinde çalışan VLC bu çalışmayı tamamladıktan sonra başlıklar için gelecek olan VLC Player versiyonlarının duyurusunu yapacak. ÜRün hakkında daha detaylı bilgi almak ve indirmek için buradan devam edebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.