Volskwagen, Google Glass Kullanıyor!

Son zamanlarda adını skandallarla duyduğumuz Alman otomobil devi Volkswagen uzun süredir üzerinde çalıştıkları bir yeniliği açıkladı. O yenilik ise çalışanların bundan böyle Google Glass kullanacak olması.

Alman otomobil devi Volkswagen‘in adını son dönemde emisyon skandalı ile bol bol duysak da firma yeni çalışmaları da kesmiş değil. Bunun son örneği ise yapılan duyuru ile ortaya çıkan Google Glass kullanımı oldu.

Bunu da Oku : Google Glass Ekibinden 3 Yeni Giyilebilir Geliyor!

Firma yaptığı duyuru ile birlikte uzun süredir çalışanların yaptıkları işlerde akıllı gözlük kullanmasını sağlayacak yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını ve nihayet sona gelerek ilk adımı attıklarını belirtti. Volkswagen’in Wolfsburg‘da bulunan fabrikasında atılan ilk adım ise şuan için sadece lojistik çalışanlarını kapsıyor.

Lojistik çalışanlarını çalışma şeklini dolayısıyla hızının artırmasını bekleyen Volkswagen akıllı gözlük sayesinde çalışanların parçaları, parçaların numaralarını ve parçanın yerini kolaylıkla bulabileceklerini belirtiyor. Bulunan parçalar ise Google Glass üzerinde bulunan kamera sayesinde barkot sisteminde doğrulanıyor ve olası bir yanlış parça götürmenin de önüne geçiliyor. Geliştirilen akıllı gözlük sisteminin sesli komutlar ile yönetiliyor olması da işleri daha kolay bir hale getiriyor.

Şuan için Volkswagen içerisinde sadece lojistik bölümünde bulunan 30 kişi tarafından kullanılan Google Glass‘ların yakın zamanda fabrika içerisindeki diğer çalışanlara da gelmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.