Yeni Oculus Rift’in Güncellemesi Erken Geldi

Oculus Rift, yeni SDK 1.0 yazılım geliştirme güncellemesinin yayınlandığını açıkladı.

VR gözlüklerin en başarılısı olarak bilinen, Oculus Rift‘in yeni başlığı 2016 yılının ilk çeyreğine kadar çıkmayacak olsa da güncellemesinin yayınlandığı duyuruldu.

Yeni VR gözlükte kullanılacak oyunlar ve uygulamalar için erkenden yayınlandığı söylenen güncellemenin son rütuşlar için olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada “Rift SDK 1.0 son tüketicinin ürüne bağlı özellikleri keşfetmesi için geliştirildi ve yayınlandı. Bu nedenle şuanda başlık üzerindeki son çalışmaları kullanıcıların keşfedebilmesi için duyurduk.” ifadeleri kullanıldı.

Bunu da Oku: Yeni Oculus Rift’e 4 USB Port

SDK 1.0 güncellemesinin sadece oyunlar ve uygulamalar için olduğu belirtilirken DK2 başlık ve SDK 0.8’nin de yeni başlık çıkana kadar devam eden sürümler olduğu ifade edildi.

Geçen Haziran ayında denenen E3 Oculus Rift tüketici versiyounda yeni XBox One kontrolleri ve kafa hareketlerini algılayan yeni özellikler olduğu biliniyordu.

Yeni çıkacak kulaklığın tam olarak ne zaman çıkacağının yanında fiyatı da belirsizliğini koruyor. Ancak yapılan tahminler yeni ürünün 1500 dolar civarında olacağını işaret ediyor. PC’de tam kapasite çalıştırabilmek için yeterli olacak DK2 kitinin ise 500 doların altında olacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.