watchOS 2, 16 Eylül’de Yayınlanacak!

Apple, dün akşamki etkinliğinde akıllı saati Apple Watch hakkında bilgiler verirken işletim sisteminin yeni sürümü watchOS 2’nin de 16 Eylül’de yayınlanacağını duyurdu.

Apple, dün akşam San Francisco’da gerçekleştirdiği etkinlikte iPhone 6S, iPhone 6S Plus, yeni Apple TV ve iPad Pro‘yu tanıttı. Bu ürünler ile birlikte Apple Watch hakkında da bazı bilgiler veren Apple, akıllı saatinin işletim sisteminin yeni versiyonu olan watchOS 2‘nin de tarihini açıkladı.

Bunu da Oku : Bu Akşam Apple Watch Hakkında Neler Olacak?

watchOS 2‘den önce Apple Watch hakkında bazı bilgiler paylaşan Tim Cook, akıllı saat kullanıcılarının memnuniyet oranının yüzde 97 olduğunu belirtti. Bu durumu yeniliğin inanılmaz hızı olarak tanımlayan Tim Cook aynı hızın Apple Watch uygulamalarında da olduğunu belirterek mağazada akıllı saat için 10 binden fazla uygulama bulunduğunun altını çizdi.

Ardından watchOS 2‘ye geçen Tim Cook, işletim sisteminin yeni versiyonu hakkında daha önce WWDC 15 etkinliğinde duyurusu yapılan bazı özellikleri tekrar açıkladı. Native uygulamalardan daha fazla kişiselleştirebilmeye, Siri’nin kullanımından TimeLapse‘e ve HealthKit’ten Digital Crown‘un kullanımına kadar birçok özellikten bahseden Tim Cook artık Apple Watch’un daha bağımsız bir akıllı saat olduğunu ve bu yolda da devam edeceğini belirtti.

Bunu da Oku : watchOS 2 Tanıtıldı!

Apple’ın watchOS 2 için tüm Apple Watch kullanıcılarına verdiği tarih ise 16 Eylül olarak takvimlere işaretlendi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.