TouchOne Keyboard ile Akıllı Saatlere Klavye Geliyor!

Hem dikdörtgen hem de yuvarlak ekranlı akıllı saatler için klavye projesi olan TouchOne Keyboard fon toplamak için Kickstarter’daki yerini aldı. 

Akıllı saatlerin en büyük problemlerinden biri ekran boyutunun ufak olması ve bundan kaynaklı olarak kullanıcıların mobil cihazlarda olduğu gibi klavye kullanamaması. Akıllı saat geliştiricileri kullanıcıların klavyeyi aramamaları için emojiler, hazır cevaplar ya da sesli mesajlar gibi iletişim yollarını deneseler de bu yollar iletişimde sıkıntı olmakta. Bu noktadaki açığı yakalayan bir topluluk ise neredeyse tüm akıllı saatlerde çalışacak bir klavye geliştireceğini duyurarak Kickstarter üzerinde fon toplamaya başladı.

TouchOne Keyboard ismi ile ortaya çıkan akıllı saat klavyesi hem dikdörtgen hem de yuvarlak ekranlı akıllı saatlerde çalışabilecek bir yapıya sahip. Bu klavye akıllı saat ekranının 8‘e bölerek kolaylık açısından eski T9 özelliğine benzer bir özelliği de sahip ve kullanıcı yazmaya başladıkça önerilerde bulunabiliyor. Rakam, alt karakterler ve emojiler ekran üzerinden geçiş imkanı sunan TouchOne Keyboard’ın Avusturalya’da CeBIT girişimcilik yarışması kazananı ödülü de bulunuyor.

Yaklaşık 4 yıldır üzerinde çalışılan bu projenin 7 farklı patenti bulunuyor. Akıllı saatlerde Android Wear, watchOS ve Tizen için geliştirileceği belirtilen TouchOne Keyboard’ın televizyon kontrol, araç kontrol ve mouse gibi kullanma özellikleri de bulunuyor.

Kickstarter’da 10 bin dolarlık bir hedefle fon toplamaya başlayan TouchOne Keyboard şuan yaklaşık 4 bin 500 dolar gibi bir rakama ulaşmış durumda. Akıllı klavye muhtemelen istediği fonu geçecektir.

:::>Sizce, TouchOne Keyboard akıllı saatlerin iletişim problemine çare olabilir mi?

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.