Apple Watch Düşüşte!

Son gelen bilgilere göre Apple’ın akıllı saati Apple Watch’a olan ilgi ve merak giderek azalıyor. Sebebi ise saatin bekleneni karşılamaması.

İlk çıktığında milyonlar sattı denilen ancak Apple’dan resmi bir açıklama gelmediği için henüz ne kadarlık bir satış yaptığı bilinmeyen Apple Watch‘un satışının giderek azaldığına dair araştırmalar gelmeye başladı.

Araştırma şirketi Slice tarafından ortaya çıkarılan bir grafikte Apple Watch‘un ilk haftasında günlük ortalama 200 bin adet satış yaptığı belirtilirken bu rakamın sonraki haftalarda 20 bin civarında dolaştığı yer alıyor. Nisan ayından Haziran ayına kadar bu ortalama ile devam eden Apple Watch satışının Haziran başında yavaşladığı ve giderek azaldığı görülürken satışalar şuan günlük 10 bini dahi bulmuyor.

Grafikte Apple Watch modellerinin de ayrı ayrı satış sayıları yer alıyor. Bugüne kadar satılan Apple Watch’ların üçte ikisinin Apple Watch Sport modeli olduğu görülürken kalan kısmın da sadece 2 bin adetinin Apple Watch Edition olduğu belirtilmiş durumda. Sadece Birleşik Devletler için geçerli olan bu grafikten yola çıkarak elde edilen bilgilerde Apple Watch’un Amerika’da henüz 2 milyon sınırına ulaşamadığı da görülüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz