Daha İnce HTC Vive Geliyor

Sanal gerçeklik başlıklarının büyük, ağır ve kaba görünüşlü olduğunu düşünenlerdenseniz HTC Vive’ın bu duruma el atmaya hazırlandığını belirtelim.

Sanal gerçeklik başlığı konusunda bir çok marka ve firma yeni ve kullanışlı modeller çıkartsa da HTC Vive ve Oculus Rift arasındaki rekabete henüz yaklaşabilmiş değil. Şimdiye kadar gördüğümüz sanal gerçeklik başlıklarının tamamının ise kalın ve kaba tasarımlara sahip olduğunu hatırlayabilirsiniz. Ancak bu yılın sonlarında daha ergonomik yapılı ve daha zarif duran bir sanal gerçeklik başlığı ile tanışmamız mümkün olacak.

Şimdiye kadar bizlere ince yüzünü göstermeyen sanal gerçeklik başlıklarından HTC Vive, yeni slim modelini bu yıl içinde kullanıcının beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Daha önceki senelerde oyun konsollarında da karşılaştığımız slim üretme merakının HTC’ye de sıçradığı ifade edilirken yeni modelin daha ince olmasının yanında oldukça hafif de olacağı konuşuluyor.

Bunu da Oku: Oculus Rift ve HTC Vive’a Dişli Rakip Geliyor

Haberin kaynağı ise oldukça ilginç… Reddit üzerinde yer alan bir paylaşımda gönderiyi paylaşan kişi HTC‘ye kafa başlığı tedariki yapan bir firmanın yetkilisi ile yaptığı görüşmeden bahsediyor. Paiho isimli firmanın yetkilisi HTC‘nin Vive serisi için yeni bir model planladığını ve bunun da daha ince olan bir tasarıma ait olacağı bilgisini ağzından kaçırıveriyor.

Bu şekilde edinilen bilgilerde her zaman yanılma payı olduğunu bizler kadar sizler de biliyorsunuz. HTC Vive gibi büyük sanal gerçeklik başlıklarında çok fazla olmasa da bir kısım kullanıcı ürünün çok büyük ve kaba olduğunu dile getiriyordu. Bu şekilde HTC bu çağrılara da kayıtsız kalmamış olacağa benziyor.

Etiketler HTC Vive slim

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz