Fitbit’in Apple Watch’a cevabı Blaze

Dünyanın en çok satılan akıllı saatlerinin üreticisi Fitbit, Blaze modeli ile Apple Watch’a cevap verdi.

Akıllı saat pazarının lideri olduğu bilinen Fitbit‘in Apple Watch‘un ardından herhangi bir ürün çıkartmaması şaşkınlık yaratmıştı. CES 2016 fuarında Fitbit‘in yeni ürünü Fitbit Blaze tüm dünyaya duyuruldu.

Bugüne kadar olduğu gibi fitness ve sağlık konularını ön planda tutan Fitbit, Blaze model ürününde de bu özelliğini devam ettirdi. Saatin ilk görünüşte daha köşeli olması dikkatlerden kaçmazken ürünün kişiye özel antrenörü ise en çok kullanılacak özelliklerinden birisi olacak. Renkli dokunmatik LCD bir ekrana sahip olan cihaz, akıllı telefonunuza gelen bildirimleri de açabiliyor. Pil ömrü konusunda da fark yaratmayı amaçlayan Fitbit Blaze, 5 günlük şarj ömrüyle kullanıcıya sunulacak. Olmazsa olmaz özelliklerden adımsayar, nabız ölçme ve spor istatistiklerinin tutulması ise ürünün diğer özellikleri olarak dikkat çekiyor.

Bunu da Oku: Apple Watch, Fitbit’in Satışlarını Etkilemedi!

Fitbit Blaze‘in 2016 standartlarına göre tam gelişmiş olmadığını da söyleyelim. Üçüncü taraf uygulamaları Fitbit Blaze üzerinden çalıştırılamıyor. Bununla birlikte yazılı mesajlara, çeşitli hatırlatıcı modlarını görüntülemeniz mümkün. En önemli özelliği, akıllı telefonunuz ile eşleştirerek GPS özelliğini akıllı saat üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün. Bu özellik ile de katettiğiniz mesafeden koşu hızınıza kadar bir çok özellik emrinizde olabiliyor.

Fitbit Blaze‘in en önemli özelliklerinden birinin de büyük ekranı olduğunu söyleyelim. Böylelikle örneğin egzersiz bilgilerinizi daha büyük ekranda ve daha detaylı olarak görebilmeniz mümkün. Türkiye’ye ne zaman giriş yapacağı belli olmayan Fitbit Blaze‘in yurtdışı satış fiyatı ise 200 dolar olarak açıklandı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz