Fossil, Misfit’i 260 Milyon Dolara Satın Aldı!

Lüks saat markası Fossil, giyilebilir teknoloji alanında ürünler geliştiren Misfit’i 260 milyon dolar karşılığında satın aldığını duyurdu. İşte, satın almanın detayları.

Aralık ayı içerisinde Android Wear’lı bir akıllı saat çıkaracak olan ünlü lüks saat markası Fossil, sadece akıllı saatlere değil tüm giyilebilir teknoloji ürünlerine olan ilgisini geçtiğimiz gün itibari ile ortaya çıkardı. Bunun sebebi ise Fossil’in aktivite ve uyku takibi cihazları ile ön plana çıkan giyilebilir teknoloji markası Fitbit’i 260 milyon dolar karşılığında satın alması.

Bunu da Oku : Fossil Q Founder Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

Satın alma ile birlikte Misfit ekibi Fossil bünyesine katılacak ve Misfit CEO’su Sonny Vu ise Fossil Group içerisinde CTO olarak görev yapacak. Fossil’in satın alma duyurusunun ardından bir açıklama da yapan Sonny Vu, birleşme ile birlikte Misfit için yeni dağıtım kanallarına, yeni işbirliklerine, yeni markalara ve yeni dijital işlere kapıların açıldığını belirtirken Fossil’in de hem tasarım hem de yapı olarak Misfit’i daha da büyüteceğinin altını çizdi.

Fossil’in sadece bir üretici değil aynı zamanda dünya markaları ile iş yapan bir tedarikçi olduğunu düşünürsek bu satın almayla birlikte Misfit‘te muhtemelen 2016 yılı içerisinde çok farklı ve moda odağında yeni giyilebilir teknoloji ürünleri göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz