Google Glass Enterprise Edition Versiyonu Yolda!

Software developer Brian Ho holds a Google Glass device at Vandrico, a Canadian company specializing in wearable computing, during a demonstration for the media in North Vancouver, B.C., on Tuesday July 30, 2013. The company is developing software for the device which is one of only a few in the country. (AP Photo/The Canadian Press, Darryl Dyck)

Google’ın merakla beklenen akıllı gözlüğü Google Glass’ın yeni modelinden haberler var. Yeni model birçok özellikle birlikte Enterprise Edition ismini taşıyacak.

Google, akıllı gölüğü Google Glass ile istediğini yakalayamamış bu yüzden gözlüğün ilk sürümüne Explorer Edition ismini vermiş ve son kullanıcıya ulaşacak modelin bu modelden referans olarak doğacağını, yakın zamanda piyasada olacağını açıklamıştı. Şimdi ise Google Glass’ın yeni versiyonundan sıcak haberler var.

Bunu da Oku : Google, Glass’ın İkinci Versiyonunu Geliştiriyor!

9to5Google sitesinin ortaya çıkardığı bilgilere göre Google, Google Glass ile son dönemece girmiş durumda. Yeni gözlüğün ismi ise Google Glass Enterprise Edition olarak tanımlanırken sitenin verdiği bilgilere göre Tony Fadell ve yaverleri daha iyi bir kullanıcı deneyimi için akıllı gözlüğün üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor.

Google Glass Enterprise Edition modeli için teknik özellikler hakkında da bazı bilgiler veren 9to5Google sitesi yeni versiyonun donanımsal olarak Explorer modelinden daha güçlü ve daha ufak boyutlarda olacağını belirtti. Ayrıca normal bir gözlük gibi katlanabilir bir yapıya sahip olacağı belirtilen yeni model hem suya toza karşı dayanıklı hem de daha sağlam bir yapıya sahip olacak.

Google’ın Enterprise Edition modelini son kullanıcıdan çok endüstriyel alanda kullandırtması beklenirken ürünün bireysel kullanıcılar için satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz net değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz