HTC Vive Büyük Odaları Öneriyor

Sanal gerçeklik başlığı ile iddialı gelen HTC Vive, ön siparişi bile çıkmadan önce kullanım klavuzunu yayınladı…

Teknolojiseverlerin merakla beklediği sanal gerçeklik başlığı HTC Vive ile ilgili üretici firma bir kullanım kılavuzunu önceden yayınladı.

Henüz ön siparişi dahi çıkmamasına rağmen HTC Vive‘ın doğru kullanım şekillerinin anlatıldığı açıklamada en çok dikkat çekilen konu ise kullanımın gerçekleşeceği alan ile ilgili bölümde oldu. Sanal gerçeklik gözlüğünün sensörlerini kullanacağınız odanın belirli bölümlerine koymadan önce en çok dikkat edilmesi gereken konunun odanın boyutları ile ilgili oldu. Kullanım yapılacak odanın büyük olması gerektiği belirtilirken başlığın kablolarının da bunlar düşünülerek uzun olduğu ifade edildi.

Bunu da Oku: Jimmy Fallon, HTC Vive’ı Denedi!

Sanal gerçeklik gözlüğünü kullanmaya başlamadan önce evcil hayvanlarınızı odadan çıkartmanız gerektiği önerilirken aynı zamanda mobilyalarınızın da gerçek hayatta gözünüzün kapalı olması nedeniyle çarpmamanız için gerekenleri yapmanız gerektiği ifade ediliyor. Geniş alanı olmayanların da düşünüldüğü ürünü tam kapasite ile oynayamasanız bile rahatlıkla kullanabileceğiniz ifade ediliyor.

HTC Vive‘ın bilindiği gibi rakipleri Oculus ve Play Station VR‘dan farkının ayağa kalkarak veya dolaşarak bile kullanabilmeniz. Oturarak kullanılabilir de olsa HTC Vive‘ı en uygun ve tam kapasite ile kullanabilmek için alanı boşaltılmış geniş bir yere ihtiyaç duyacaksınız…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz