Jawbone Akıllı Bileklik Pazarından Çıkıyor!

Giyilebilir teknoloji pazarının önemli oyuncularından Jawbone’un UP serisi akıllı bilekliklerinin üretimini durdurarak akıllı bileklik pazarından çıkacağı iddia edildi.

2016 yılının başında aldığı yatırım ile daha çok sağlık odaklı giyilebilir teknoloji ürünlerine odaklanan Jawbone, bu zamana kadar çıkardığı ürünleri de sağlık odağında yenileyeceğini daha önce açıklamıştı. Dün ise bu açıklama tam ters bir şekilde Jawbone‘un akıllı bileklik pazarından çekileceğine dair bir iddia ortaya atıldı.

Bunu da Oku : Jawbone Artık Hasta Olma Diye Uyaracak!

Tech Insider sitesinin haberine göre Jawbone, UP serisi akıllı bilekliklerinin üretimini durdurdu ve elinde bulunan stokları da perakende mağazaları ve diğer üçüncü parti satıcılar ile anlaşarak onlara satacak. İddianın sağlam kaynaklardan geldiğini belirten Tech Insider, Jawbone‘un önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacağını beklerken firmadan ” Yapılmış olan rapor ve haberlerle oluşturulan spekülasyonlara yorum yapmayacağız.” şeklinde bir açıklama geldi.

Jawbone giyilebilir teknoloji pazarında üst sıralarda olsa da Apple Watch, Fitbit ve Xioami gibi markaların üstün rekabeti Jawbone’un istediği pazar payına ulaşmasını engellediği bilinen bir gerçek. Ancak bu durumun Jawbone‘u akıllı bileklik pazarından çıkarıp çıkarmayacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Firma belki de bir değişim ile yeni bir hamlenin peşinden koşuyor olabilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz