Kulaklıkta Sanal Gerçeklik Deneyimi Geliyor

Hayatınızda hiç duymadığınız 3D ses deneyimini kulaklarınıza getirecek proje Kickstarter üzerinden bağış toplamaya devam ediyor…

Görüntü bazında sanal gerçekliğin ardından bu kez 3D ses verebilen ve kişiye özel ayarlanabilen kulaklık projeleri üretilmeye başlanıyor. OSSIC X adıyla Kickstarter‘da bağış toplamaya başlayan ürün, sanal gerçekliği kulaklarınıza getirip kullanıcısını büyülemeyi hedefliyor.

Kullanıcısına göre ayarlanabilen ilk 3D ses kulaklığı olma özelliği taşıyan OSSIC X henüz piyasaya çıkmadan büyük heyecan yaratmış durumda. Kulak yapınıza göre ayarlanabilen ve standartların çok üzerinde şekilde 360 derece ses verebilen kulaklık söylenene göre gelişmiş 3D algoritması kullanarak 8 adet birbirinden bağımsız sürücü ile doğru sesi kulaklarınıza iletiyor. Kulaklığın müzik veya çevre sesinin yanında özellikle oyunlardaki performansının muhteşem olduğu da gelen bilgiler arasında.

Bunu da Oku: İlk Gerçek Akıllı Kulaklık Satışa Çıkıyor

Patlamayı engelleyen mikrofonu sayesinde tarif etmek gerekirse ev sinema sistemini kulaklığa taşıyan OSSIC X en gerçek sesi kullanıcısına ulaştırmak için tasarlanmış. Üzerinde USB girişi, 3.5 mm jak girişinin yanında 10 saat batarya ömrü bulunuyor.

OSSIC X 100 bin dolar hedefi ile çıktığı bağış miktarında proje bitimine 57 gün kala 120 bin doları geçmiş durumda. Minimum bağış miktarı 199 dolar olan ürün piyasaya çıktığında 399 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz