Garmin’den Sesle Kontrol Edilebilen Aksiyon Kamerası

Aksiyon kameraları arasındaki rekabete Amerikan Garmin firması da girmiş durumda. Üstelik çıkardıkları modelde sesle komut sistemi de olacağı resmiyet kazandı…

Aksiyon kameraları konusunda GoPro‘yu tahtından indirmek için hemen hemen tüm markalar kendi hamlelerini yapmaya başladı. Son olarak ise Garmin’in GoPro‘ya rakip olarak gösterilen aksiyon kamerası tanıtıldı.

Garmin Virb Ultra 30 adıyla piyasaya çıkacak olan aksiyon kamerasının en büyük numarası ise sesle kontrol edilebiliyor olması. Görüntü sabitleyebilme özelliği ile resim çekilirken yapılan titreşimler minimuma indirilebiliyor.

Kamera ayrıca 2.7K’da 60 kare, 1080p’de saniyede 120 kare 720p‘de 240 kare video kaydı sağlayabiliyor. 1.7 inçlik LED dokunmatik ekranı bulunan Garmin Virb Ultra 30‘da ayrıca direkt canlı yayın yapabilme özellikleri de bulunuyor.

Bunu da Oku: Casio’dan 360 Derece Aksiyon Kamerası Geliyor

En dikkat çeken özelliği olarak bahsettiğimiz sesle komut özelliğinde ise kullanıcılar bazı komutları kameraya seslenerek gerçekleştirebiliyor. Başlat, durdur, fotoğraf çek gibi komutları hafızasında barındıran kamera elinizi sürmeden bu gibi basit işlemleri yapabiliyor.

DSC_8621

Kendiliğinde su geçirmezlik özelliği bulunmayan ürün özel kılıfı ile 40 metre suyun altında çekim yapabiliyor. 1250 mAh bataryası ile 1080p çözünürkükte bir çekini 2 saat 15 dakika boyunca gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor. 4K video ise tam şarjla 1 saat 15 dakika kadar gerçekleştirebiliyorsunuz.

87,9 gram ağırlığı ile oldukça hafif olan kamera 12 megapiksel fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde 7 Eylül’de piyasaya sürüleceği açıklanan Garmin Virb Ultra 30‘un fiyatı ise 500 dolar.

Garmin-VIRB-ULTRA-30-4

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.