HTC’nin Petra Kod Adlı Akıllı Saatinin Özellikleri Sızdı!

HTC’nin yılan hikayesine dönen akıllı saati için yeni sızıntılar geldi. Petra kod adı ile anılan akıllı saatin Android Wear işletim sistemi kullanmayacağı ortaya çıktı. İşte, HTC Petra’dan detaylar. 

HTC‘nin akıllı saat pazarına gireceği epey uzun bir süredir dillerde ancak firmadan hala resmi bir açıklama gelmiş değil. Bunun için firmadan sürekli sızıntılar ile birlikte iddialar gelirken son sızıntı Upleaks tarafından yayınlandı. 

Bunu da Oku : HTC’nin Akıllı Saatinden Haber Var!

Daha önce CES 2015 şimdi ise MWC 2015‘te tanıtılacağı iddia edilen HTC’nin akıllı saati yayınlanan bilgilere göre Petra kod adına sahip. 1.8 inçlik bir ekranı bulunacak olan akıllı saatin en dikkat çeken özelliği ise işletim sistemi. Sızıntı bilgilerine göre HTC, Petra’da Android Wear yerine RTOS isimli kendi işletim sistemini kullanacak. 

Bu işletim sistemi ile birlikte HTC Petra hem iOS hem de Android‘li akıllı telefonlar ile çalışabilecek ve bu telefonlardan bildirimler alabilecek. Bluetooth ve GPS bağlantı özellikleri bulunan akıllı saatte alarm, zamanlayıcı, kronometre, müzik kontrolü, kamera kontrolü ve hava durumu gibi uygulamalar yer alıyor. 

HTC Petra‘nın diğer özellikleri arasında ise uyku takibi ve aktivite takibi bilgileri yer alırken ürünün bir diğer dikkat çeken özelliği ise ayakkabılara yerleştirilebilecek bir ayak sensörü ile birlikte gelecek olması. Bu sayede HTC Petra yapılan aktiviteleri daha doğru ölçebilecek.

Upleaks‘ın verdiği bilgilere göre son detay ürünün mavi, koyu mavi, yeşil ve siyah renk seçenekleri ile birlikte bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak olması.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.