Pokemon GO Apple’ı da Harekete Geçirdi

Apple baskılara artık dayanamıyor ve çağın son teknolojisi olarak belirtilen artırılmış gerçeklik konusuna yatırım yapıyor. Konuyu doğrulayan ise Tim Cook…

Gelişen teknoloji dev firmaların geleceğin teknolojisine yatırım yapmaya zorladığı sıkça görülen bir hadise olmaya başladı. Sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik konusunda şuana kadar herhangi bir adım atmayan Apple’ın baskılara dayanamayacağı konuşuluyor.

Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın merakla beklenen çeyrek rakamlarını açıkladığı konuşmasında sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konusunda sorulan sorulara dürüst ve net cevaplar verdi. Daha önceki toplantılarda soruların cevaplarını verirken üzerine basmadan kenarından geçen Cook’un bu kez net cevaplar vermesi şirketin konuyla ilgili yaklaşımının ciddiyetini gözler önüne serdi.

Bunu da Oku: Asus’dan Artırılmış Gerçeklik Başlığı Geliyor!

Tim Cook‘a sorulan Pokemon GO ve artırılmış gerçeklik konusundaki düşünceleri sorusuna Cook artırılmış gerçekliğin büyük bir potansiyel taşıdığını ve bu nedenle bu konudaki teknolojiyte yatırım yaptıklarını açıkladı. iPhone‘ları ile Pokemon GO oynayan insanların varlığının fazlalığının altını çizen Cook artırılmış gerçeklik uygulamalarının iPhone’da ne kadar başarılı olduğunu da sözlerine ekledi.

Apple dışında artırılmış gerçeklik konusundaki en radikal hamle Microsoft‘tan gelmişti. Microsoft, Hololens’ini tamamen bitirip son kullanıcı ile buluşturmak için adeta gün sayıyor.

Apple ve Microsoft dışında ise Facebook, Samsung gibi firmaların da artırılmış gerçeklik konusunda aktif roller oynaması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.