HeroCast ile GoPro’dan HD Canlı Yayın Yapmak Mümkün!

Giyilebilir aksiyon kamerası GoPro, HeroCast ismi ile geliştirilmiş olan bir teknoloji sayesinde artık çekilen görüntüleri canlı yayın olarak sunabilecek.

İlk başlarda özellikle sporcuların odağında olan GoPro giyilebilir aksiyon kameraları şimdi kullanım kolaylığı ve çekim kalitesi sayesinde tüm video işi ile uğraşan kullanıcıların elinde bulunuyor. Firmada bu kullanıcı kitlesini daha da artırmak için GoPro kameralar için canlı yayın başlığı altında yeni bir özellik daha duyurdu.

GoPro‘nun duyurmuş olduğu bu canlı yayın servisi HeroCast isminde ve Vislink isimli medya işleri ile uğraşan bir şirket ile işbirliği yaparak geliştirildi. Ufak bir vericiden oluşan bu HeroCast teknolojisini kabaca tarif etmek gerekirse, HeroCast, GoPro ile çekilen görüntüleri kablosuz bir şekilde, izlemek isteyen meraklılara HD kalitede ve canlı yayın şeklinde sunabiliyor. Canlı yayınların bu HD kalitesi ise 1080/60 fps ve 720/60 fps şeklinde olabiliyor.

Ufak boyutu ve uzun pil ömrü ile dikkat çeken HeroCast’in GoPro kameralar ile kullanım şekli ise sadece bir HDMI kablo ile bağlanması şeklinde oluyor. Bunun dışında herhangi bir işlem gerektirmeyen HeroCast vericinin önümüzdeki haftalarda 7500 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.
mavi_indir

 

 

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.