Jawbone Çalışanların Sağlıklarını Takip Etmek İstiyor!

Jawbone şirket çalışanlarının sağlık durumlarını gün boyunca kontrol etmek için UP for Groups ismi ile yeni bir aktivite takip sistemi duyurdu. 

Ünlü fitness ve aktivite takipçisi Jawbone yeni girişimi ile son kullanıcılardan sonra şirketleri hedefine aldı. Şirket çalışanlarının performans düşüş ve çıkışlarını takip etmek isteyen Jawbone bunun için Up For Groups ismi ile yeni bir pazara katıldı. Bu pazarı da daha önce Misfit başlatmıştı.

Jawbone‘un geliştirmiş olduğu bu sistem bir şirketteki en az 10 kişilik bir grup için gerçekleştirilecek olup çalışanlar uygulamaya anonim olarak katılacak ve hangi çalışanın ne performansı sergilediği bireysel olarak görüntülenmeyecek. Ancak bireysel olarak performansını görmek isteyen çalışanlar ise en az 5 katılımcı şartı ile performanslarını istatistiksel olarak karşılaştırılmış bir şekilde görebilecek.

jawbone abd çalışma performansı

                                    New York merkezli kullanıcıların saatlere göre oluşturmuş olduğu aktivite grafiği.

Bu fikrin temel amacı ise çalışanların gün içerisindeki performanslarını alıp çalışanlara daha iyi çalışma zamanları ve çalışmaya daha çok motive etmek yer alıyor. Bu motive işlemi ise 10 kişilik gruplar içerisinden bir yönetici seçilecek ve bu yönetici performansta bir düşüş olduğu zaman performansı yükseltecek nitelikte mesajlar göndererek çalışanları ayakta tutacak. Jawbone‘a göre böyle bir çalışma şekli çalışanlarda yüzde 10 daha fazla performans artışı yapacak.

Jawbone İki Yeni Giyilebilir Teknoloji Ürününü Tanıttı!

Jawbone UP for Groups sistemi firmanın UP24, UP Move ve yakında tanıtılacak olan UP3 ürünlerinin tamamını kapsıyor. Bu giyilebilir teknoloji ürünlerinden birini kullanan çalışanlar bu ekosisteme dahil olacaklar. ‘un bu sistem ile kısa vadede beklediği yenilik ise iş yaşamında daha sağlıklı bir çalışma ortamı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.