Alcatel CareTime ile Çocuklar Daha Güvende Olacak

Alcatel, 5-9 yaş arası çocuklar için düşündüğü CareTime akıllı saat ile CES 2016 fuarına hazırlanıyor.

Alcatel firması, 6 Ocak‘ta açılışı yapılacak CES 2016 fuarında sergileyeceği ürünlerin duyurusunu yaptı. Pixi ailesiyle kullanıcıların karşısına çıkacak olan Alcatel, ayrıca çocuklar için giyilebilir bir ürün de tanıtacak.

Yeni yılda en dikkat çekici akıllı saatlerden biri olmaya aday Alcatel CareTime GPS saatte çocuklar özel olarak düşünülmüş. Çocukların yanında ebeveynler için de bazı özellikler kurtarıcı görevi görebilecek ve büyükler için de cezbedici olacak. Renkli tasarımıyla dinamikliğini ortaya koyan CareTime GPS akıllı saat çocukların rahatlıkla kullanabileceği bir arayüze sahip olacak. Android ve iOS uyumlu şekilde sunulacak bu akıllı saatin arıca IP65 sertifikası da bulunyor. Çocukların düşük miktarlı su sıçratmalarına ve toza dayanıklı olması da bu akıllı saatin tercih edilmesinde bir başka etken olabilecek. Ayrıca akıllı saat, çocuklar da düşünülerek normal kullanımda 4 gün pil ömrü sunacak.

Bunu da Oku: Microsoft, Cortana ile Yeni Bir Giyilebilir Ürün Geliştiriyor!

Alcatel CareTime GPS saatin en önemli özelliği ise adından da belli olacağı gibi uzaktan izlenebilir olması. CareTime, çocukların kolunda olduğu sürece çocuğunuzu izleme özelliğine sahip olurken önceden kaydedilmiş 5 telefon numarasını arama, 10 numaraya ise cevaplama özelliğini de başlatabiliyor. Avrupa ve Latin Amerika’da Nisan’da çıkması beklenen ürünün fiyatının ise 100 dolar civarında olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz